Medycyna domowo
Walka z próchnicą

Walka z próchnicą

Niemal każdy z nas marzy o pięknym, szerokim, zdrowym, olśniewającym i przykuwającym uwagę innym uśmiechu, godnym gwiazdy telewizyjnej. Niestety zdecydowana większość osób ukrywa swoje zęby, których wygląd pozostawia wiele do życzenia, zaś najczęściej spotykaną chorobą jamy ustnej jest próchnica zębów zarówno u małych dzieci, przedszkolaków, młodzieży jak i dorosłych, uznawana przez lekarzy stomatologów, naukowców i specjalistów za chorobę społeczną dwudziestego pierwszego wieku.Galeria

http://www.colgate.pl/app/Colgate360/PL/home.cwsp

Foto: pixabay.com

Przyczyną próchnicy zębów jest przede wszystkim niewłaściwy sposób odżywiania oraz nieodpowiednia higiena jamy ustnej. Nasza dieta, a zwłaszcza małych dzieci i przedszkolaków bogata jest bowiem w cukier, który ma fatalny wpływ na zęby. Wielu rodziców już niemowlętom przed pierwszym rokiem życia podaje jako przekąski między posiłkami różnorodne ciastka, ciasteczka, batoniki, wafelki oraz słodkie soki, zdecydowanie niezdrowe dla rozwijającego się układu pokarmowego.

Tymczasem już od pierwszych miesięcy życia…

Tymczasem już od pierwszych miesięcy życia maluszka, a z pewnością już od momentu, kiedy pojawiają się zalążki ledwie widocznych ząbków powinniśmy rozpocząć zapobieganie próchnicy zębów u naszych dzieci. Nie zapominajmy jednak także o własnym uzębieniu, dlatego obok zmian w swoim żywieniu, powinniśmy podjąć odpowiednie kroki mające na celu uniknięcie braków w jamie ustnej, do których w ostateczności prowadzi nieleczona próchnica zębów. Przede wszystkim należy regularnie, przynajmniej raz na pół roku, każdy z nas powinien odwiedzić swojego lekarza stomatologa.

Niezwykle ważna w walce z próchnicą jest odpowiednia higiena jamy ustnej, dlatego w naszej łazience nie powinno zabraknąć: dobrej pasty i szczoteczki do zębów oraz nici dentystycznej, która pomoże usunąć resztki jedzenia z niedostępnych rejonów między zębami. Na szczególną uwagę wśród szczoteczek do zębów zasługuje zdecydowania colgate 360, zapewniająca higienę jamy ustnej na najwyższym poziomie. Szczoteczka do zębów colgate 360, wykonana z przestrzennego włókna, umożliwia nie tylko precyzyjne i dokładne czyszczenie zębów, ale również czyszczenie języka i wewnętrznej powierzchni języka, zapewniając świeży oddech nawet przez kilkanaście godzin w ciągu całej doby.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>