Medycyna domowo
Zapomnij o przebarwieniach na zębach

Zapomnij o przebarwieniach na zębach

Kawa to jeden z tych napojów, które lubi niemal każdy z nas. Pobudza nas do działania i zapewnia szybki przypływ energii. Jednakże, ma też swoje negatywne strony. Chodzi tutaj oczywiście o przebarwienia od kawy na zębach. Jak im przeciwdziałać i jak pozbyć się tych, które już się pojawiły.


porady stylistki

Foto: pixabay.com

Oto kilka wskazówek w tym zakresie…

Oto kilka wskazówek w tym zakresie. Jeśli chodzi o prewencję przeciw plamom od kawy na zębach, to wcale nie chodzi o to, by zupełnie wyeliminować ten napój ze swojej diety. Wystarczy, jeśli po prostu po każdej filiżance postaramy się zadbać o higienę jamy ustnej. Jeśli będziemy mieli możliwość, możemy po prostu umyć zęby.

A jeśli nie jest to możliwe, postawmy na gumę do żucia, lub choć przepłuczmy zęby wodą tak, by pozbyć się osadu. A gdy plamy po kawie na zębach już się rozgościły na naszym szkliwie, pozostaje nam zastosowanie odpowiednich preparatów, które pozwolą się pozbyć. Chodzi tutaj przede wszystkim o pasty do zębów, których zadaniem jest wybielanie szkliwa i” wygładzanie” jego koloru – tak, by nie były widoczne żadne plamy i nierówności.

porady stylisty

Foto: pixabay.com

By znaleźć idealną dla siebie pastę, lub też cały zestaw do mycia, warto odwiedzić dobrą aptekę, lub też poszukać porady u stomatologa, który z chęcią wskaże odpowiednie rozwiązanie w tym zakresie. Regularne stosowanie takich preparatów pozwoli pozbyć się wszystkich przebarwień.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>